همگام با پیشرفت‌های روز در امور علمی فعالیت می‌کنیم

همگام با پیشرفت‌های روز در امور علمی فعالیت می‌کنیم

تعداد مشاهده : ۶۱ | ۱۳۹۸/۰۷/۲۲

صادق مدیری در گفتگو با خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشگاهی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا گفت: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین مجموعه‌های دانشجویی با عمری قریب به پنجاه‌ و سه سال همگام با پیشرفت‌های روز در امور علمی فعالیت می‌کند.

پس از گذشت چهل سال از انقلاب ملت ایران، اعضای اتحادیه که شاغل به تحصیل در اروپا هستند، بیش از هر زمان
دیگری دغدغه توسعه علمی داشته و یکی از اهداف شورای مرکزی دوره ۵۳  این اتحادیه پیشرفت در عرصه علمی، همراهی ایران در رسیدن به جایگاه اصیل خویش می‌داند.

این فعال دانشجویی افزود: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا در تلاش است تا همراه با تمامی دلسوزان جمهوری اسلامی ایران، کشور را از بیگانگان کاملاً بی‌نیاز کند. در راستای پیشبرد اهداف جامعه علمی اتحادیه، از طرف بخش علمی اتحادیه فراخوانی جهت عضویت دانشجویان در کمیته‌های تخصصی علمی اعلام کرده است و به‌زودی پس از پایان مهلت ثبت‌نام این کمیته‌ها آغاز به فعالیت خواهد کرد.

دبیر علمی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا با اشاره به اهم اهداف و رئوس برنامه‌های کمیته‌های تخصصی این اتحادیه گفت: برداشتن گام‌های عملی در جهت برقراری ارتباط علمی مؤثر به‌منظور تقویت رشد و توسعه علمی ایران اسلامی، تدوین سند جامع علمی اتحادیه در راستای تعریف جایگاه و اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت بخش علمی، تشکیل بانک اطلاعاتی از توانایی‌ها و مهارت‌های نخبگان ایرانی در اروپا، تلاش در جهت کشف و جذب دانشجویان و فارغ‌التحصیلان نخبه ایرانی در اروپا، شناخت و معرفی ایده‌های برتر دانشجویان و أخذ حمایت داخلی از این ایده‌ها، تلاش در جهت معرفی دانشجویان موفق و نخبه به سازمان‌های داخلی، برگزاری درس گروهی‌هایی جهت مبادله تجربیات بین مدیران و کارکنان موفق ایرانی در اروپا و دانشجویان از اهداف این اتحادیه است.

وی ادامه داد: ایجاد تفاهم‌نامه‌های مشترک در زمینه همکاری و تبادل دانشجو بین دانشگاه‌های اروپایی و داخل کشور و انجام پروژه‌های علمی مشترک بین پژوهشگران داخلی و خارجی، انتشار نشریات علمی تخصصی در سطح کمیته‌های علمی یا هسته‌های علمی ـ تخصصی در زمره برنامه‌های این اتحادیه قرار دارد.

وی اظهار کرد: در گام بعدی و پس از تشکیل این کمیته‌های تخصصی علمی، جهت افزایش توانمندی علمی متقابل اعضای اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان در اروپا و پژوهشگران ایرانی داخل و خارج از کشور، شورای مرکزی اتحادیه تصمیم به تکمیل پروژه بانک اطلاعات علمی اعضای این اتحادیه گرفته است. در همین راستا سامانه اطلاعات علمی و پژوهشی دانشجویان و محققین ایرانی خارج از کشور (IRANianStudents And Researchers database) که اختصاراً IRANSAR نامیده می‌شود، ایجاد گردیده است که به‌زودی اطلاعات کامل‌تری را به محضر دانشجویان و پژوهشگران ایرانی اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

همگام با پیشرفت‌های روز در امور علمی فعالیت می‌کنیم