ظرح تبیین نهضت عاشورا، محرم 1395

ظرح تبیین نهضت عاشورا، محرم 1395

تعداد مشاهده : ۳۸۵۶ | ۱۳۹۶/۰۲/۰۹

بسم الله الرحمن الرحیم

 

تبیین نهضت عاشورا
با هدف مقابله با موج اسلام هراسی در کشورهای اروپایی

 

در روز عاشورای امسال (سال 2016 میلادی) به همت اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانشجويان در اروپا، در كشورهاي ايتاليا، آلمان، هلند، انگليس طرح ترویج فرهنگ حسینی با هدف آگاهی، بصیرت و احیاء فرهنگ حسینی برگزار شد. هدف اصلی این طرح بهره گیری از فضای عزاداری های ایام محرم که در اماکن عمومی شهرهای مختلف اروپا برگزار می شود برای معرفی نهضت عاشورا و همچنین چهره راستین اسلام بود.

 

به این منظور بروشورهایی به زبان های بومی (انگلیسی، ایتالیایی، هلندی،فرانسوي  و آلمانی) طراحی و توزیع شد. این بروشورها به معرفی ماهیت حرکت امام حسین، دلیل عزاداری برای ایشان، پاسخ به سئوالات و شبهات پیرامون این حرکت و همچنین تبیین اسلام ناب و متمایز کردن آن از جریان های افراطی می پردازند. مخاطبین این طرح غیرمسلمانان ساکن کشورهای اروپایی بودند که از نزدیک شاهد دسته های عزاداری امام حسین (ع) بودند. بروشورهای مذکور همراه با شاخه های گل بین کسانی که ناظر عزاداری های بودند توزیع گردید.

تصاویری از این طرح در لینک زیر قابل مشاهده است.

 ورود به گالری تصاویر

براساس بازخورد گرفته شده ، تبیین ماهیت حرکت امام حسین (ع) به عنوان یک حرکت اصلاحی روشنگر برای مقابله با انحرافات در جامعه اسلامی بسیار برای مخاطبین اروپایی جذاب بود. ارائه تصویری روشن از اسلام ناب محمدی با بهره گیری از ظرفیت تبلیغی بی بدیل نهضت ابی عبدا... بستری مناسب برای مقابله با موج اسلام هراسی در غرب است.

ظرح تبیین نهضت عاشورا، محرم 1395