شرایط سفر و نحوه ثبت نام در کاروان دانشجویی اتحادیه، اربعین 2016

شرایط سفر و نحوه ثبت نام در کاروان دانشجویی اتحادیه، اربعین 2016

تعداد مشاهده : ۱۰۷۲ | ۱۳۹۶/۰۲/۰۹

شرایط سفر و نحوه ثبت نام در

کاروان دانشجویی اتحادیه انجمن­های اسلامی دانشجویان در اروپا
اربعین 2016

 

مواردی که متقاضیان محترم باید به آن توجه کنند:

1. لازم است زائرین محترم در هنگام ثبت‌نام، مشکلات امنیتی عراق و احتمال بروز حوادث و نیز سختی سفر را در نظر داشته باشند.

 

2. محل اسکان در شهرهای کربلا و نجف، حسینیه خواهد بود. زائرین گرامی باید توجه داشته باشند که کیفیت محل اسکان در عراق به مراتب پایین تر از شهرهای زیارتی ایران است و ممکن است این اماکن دارای مشکلات بهداشتی و گرمایشی باشند. در شهرهای کاظمین و سامرا، محلی برای اسکان نخواهیم داشت.

 

3. با توجه به مسیر  80 کیلومتری نجف تا کربلا ، ضروری است زائران عزیز از سلامت و توان جسمی کافی برای پیاده روی برخوردار باشند. متقاضيان دقت داشته باشند كه بايد از لحاظ روحي و جسمي مهياي اين سفر باشند.

 

4. کاروان اتحادیه امسال از ظرفیت ها و هماهنگی های گروه ها و هیئت های مذهبی بزرگتر استفاده خواهد کرد، بنابراین پیوستن به این گروه ها در طول سفر ضروری به نظر می رسد.

 

5. با توجه به شلوغی شهرهای نجف و کربلا در ایام اربعین و امکانات رفاهی محدود این شهرها، احتمال دارد بعضی از امکانات معمول و بدیهی در نظر گرفته شده، محقق نشود.

 

6. کسانی که با خانواده در این سفر شرکت می‌کنند باید توجه داشته باشند که محل اسکان خواهران و برادران در طول سفر از یکدیگر جدا خواهد بود. توصیه می شود به دلیل تجمع میلیونی و ازدحام در اماکن متبرکه و مقدسه و همچنین مسائل رفاهی و بهداشتی از آوردن کودکان جداً خودداری کنید. در غیر این صورت مسئولیت حوادث احتمالی با والدین می باشد.

 

راهنمایی ثبت نام:

7. جهت اعزام متقاضیان به عتبات عالیات در ایام اربعین انتخاب یکی از دو روش زیر پیشنهاد می­گردد:

الف) اعزام با  پروازهای معرفی شده از سوی اتحادیه.

ب ) تهیه بلیط رفت و برگشت توسط خود زائر و پیوستن به گروه در عراق .

 

 

توجه:

به دلیل پراکندگی دانشجویان در منطقه اروپا، اعزام شرکت کنندگان از یک مبدأ در اروپا منطقی به نظر نمی رسد و در زمان بازگشت از سفر نیز با توجه به مقصدهای مختلفِ زائران، احتمالاً با مشکلاتی مواجه خواهیم شد. لذا شهر نجف اشرف به عنوان مبدأ و محل جمع شدن شرکت­کنندگان تعیین می­گردد.  

برنامه سفر در کشور عراق:

* زمان اقامت در نجف اشرف از  یک شنبه 13 نوامبر الی چهارشنبه 16 نوامبر  خواهد بود.

* زمان اقامت در کربلای معلی از  یک شنبه 20 نوامبر الی شنبه 26 نوامبر خواهد بود.

* برنامه پیاده روی از پنج شنبه 17 نوامبر شروع خواهد شد. (احتمال اینکه یک روز جلوتر پیاده روی شروع شود نیز هست).

 

در حال حاضر یک پرواز با جزئیات زیر وجود دارد :

رفت: دوشنبه 14 نوامبر ساعت 16.05 از شهر فرانکفورت آلمان به مقصد شهر نجف اشرف (با توقف یک شب در فرودگاه امان کشور اردن) . محل اسکان این شب در هتل فرودگاه امان خواهد بود. زمان رسیدن به نجف اشرف ساعت 12.40 روز سه شنبه 15 نوامبر خواهد بود.

برگشت: شنبه 26 نوامبر ساعت 8.55 از شهر بغداد عراق به مقصد فرانکفورت آلمان (با توقف 2 ساعت در فرودگاه امان کشور اردن). زمان رسیدن به فرانکفورت ساعت 15.05 خواهد بود.

** حرکت از کربلای معلی در تاریخ جمعه 25 نوامبر به سمت شهرهای کاظمین و سامرا. (در این شهرها برای شب اسکان نخواهیم داشت و بعد از زیارت به سمت فرودگاه بغداد حرکت خواهیم کرد).

** این بلیط رفت و برگشت با هواپیمایی اردن ایر دارای یک بلیط قطار در داخل کشور آلمان نیز هست که از هر نقطه کشور آلمان می­توان با آن به فرودگاه فرانکفورت مراجعه کرد.

** هزینه سفر مبلغ 650 یورو است. هزینه های سفر شامل تهیه بلیط رفت و برگشت از فرودگاه های معرفی شده، ویزای کشور عراق، ورودی و خروجی فرودگاه عراق و ایاب و ذهاب زائران با اتوبوس (فرودگاه به محل اسکان و بالعکس و در صورت امکان زیارت شهرهای سامرا و کاظمین ) می باشد.

** ظرفیت این پرواز در حال تکمیل شدن است و اگر زائری تمایل به اعزام با این پرواز را دارد هر چه سریعتر نسبت به ثبت نام اقدام نماید.

** متقاضیانی که به هر دلیلی برنامه پروازی فوق برای آنها مناسب نیست، می توانند شخصاً (با در نظر گرفتن زمان اقامت در نجف اشرف، شروع پیاده روی از آنجا و مدت زمان اقامت در کربلای معلی) اقدام به تهیه بلیط نمایند و در نجف اشرف به گروه ملحق شوند. توجه داشته باشید که برای ورود به کشور عراق لازم است که ویزای این کشور را نیز تهیه نمایید.

 

 

8. در صورت تمایل به استفاده از پرواز فوق الذکر، لطفاً مبلغ 650 یورو به شماره حساب زیر واریز نمایید:  

در واریز وجه دقت کافی را در خصوص نام و شماره حساب داشته باشید.

Stichting NGO ARBAEEN

IBAN:  NL57INGB0006970093

BIC: INGBNL2A

در قسمت توضیحات پرداخت حتماً قید بفرمایید:

الف) نام و نام خانوادگی شخص زائر

ب) ARBAEEN 2016

 

9. لطفاً بعد از واریز مبلغ فوق، مدارک زیر را  بلافاصله به آدرس ایمیل کانون حج و زیارت جهت تهیه ویزای گروهی  عراق ارسال نمایید:

الف) کپی گذرنامه (دارای شش ماه اعتبار از روز حرکت)

ب) کپی کارت یا برگه بیمه مربوط به سال 2016.

ج) اسکن عکس پرسنلی (ترجیحاً عکس گذرنامه).

د) کپی سند پرداخت هزینه سفر.

 

10. زائرینی که به صورت شخصی بلیط سفر و ویزای عراق را تهیه می کنند نیز لازم است که مدارک بندهای (الف)، (ب)، (ج) و کپی بلیط رفت و برگشت خود را به آدرس ایمیل کانون حج و زیارت ارسال کنند.

 

11. متقاضیان عنایت داشته باشند که از لحظه شروع سفر، گذرنامه آن ها باید تا 6 ماه از اعتبار برخوردار باشد، بنابراین حتماً بررسی و دقت کافی را در این خصوص داشته باشید. اتحادیه در صورت بروز مشکل در امور گذرنامه، مسئولیتی را قبول نخواهد کرد.

12. تلاش هایی جهت تأمین و اعطای تسهیلات به اعضای کنونی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا در حال پیگیری است که در صورت تحقق آن، قبل یا بعد از سفر به زائران تعلق خواهد گرفت.

 

* تسهیلات فقط به اعضای کنونی اتحادیه که در سامانه اربعین اتحادیه تا پایان روز سه شنبه 20 اکتبر 2016 (عید سعید غدیر خم) ثبت نام نموده اند، اعطا خواهد شد.

* زائرین و اعضای انجمن­های اسلامی می­توانند جهت جذب تسهیلات مالی این سفر با بانیان و خیرین داخل و خارج کشور جهت کمک به اعزام کاروان اتحادیه ارتباط برقرار نمایند.

 

13. برای طرح سؤالات و یا پیشنهادات خود می توانید با هماهنگ کننده کاروان اتحادیه تماس حاصل فرمایید:

عبداله روستا

ایمیل کانون حج و زیارت :

hajjoziyarat2016@gmail.com

شماره تلفن:

+31687016019

شماره واتس آپ و شماره تلگرام:

+989124614103

آی دی تلگرام :   

@ebadroosta                                                                                                                                                                                                                                                                                      

 

* متقاضیان سفر در صورت ثبت نام در هر کدام از روش های فوق باید تا تاریخ چهارشنبه 12 اکتبر 2016 (مصادف با عاشورای حسینی) مدارک ذکر شده را به آدرس ایمیل کانون حج و زیارت اتحادیه ارسال نمایند.

 

* زائرین محترم در صورت تغییر در برنامه های فوق و یا ایجاد شرایط جدید (احتمال اعلام پروازهای دیگر از نقاط دیگر وجود دارد)، و همچنین به منظور اطلاع رسانی های به روز، سریع و آسان کانال تلگرامی با آدرس @uisaeae_arbaeen2016 از هم اکنون برای هماهنگی با زائرین کاروان اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا ایجاد گردیده است.

 

و من الله التوفیق

به امید دیدار شما در سفر اربعین 2016 التماس دعا

 

کانون حج و زیارت

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا

شرایط سفر و نحوه ثبت نام در کاروان دانشجویی اتحادیه، اربعین 2016