ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

بیانیه اتحادیه به مناسبت 13 آبان

رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در: مواضع

بسم الله الرحمن الرحیم

إِنَّمَا أَعِظُكُم بِوَاحِدَةٍ  أَن تَقُومُوا لِلَّـهِ مَثْنَىٰ وَفُرَادَى

شما را با به یک چیز اندرز می دهم: دو نفر دو نفر یا یک نفر یک نفر در راه خدا قیام کنید

یوم الله سیزده آبان یادآور روزهای تعیین کننده ای در تاریخ ایران و جهان است که تسخیر لانه جاسوسی، کشتار دانش آموزان انقلابی و تبعید امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) در سال  های 1358، 1357 و 1342 شاخص ترین آنها میباشند. این روز که در سالهای اخیر به عنوان «روز مبارزه با استکبار جهانی» نامگذاری شده است، فرصتی برای باز اندیشیدن پیرامون درسهای عبرت آموز تاریخ است.

در علم سیاست گفته میشود که عملکرد حکومت ها همواره تابعی از جهان بینی آنهاست. این مقدمه مجالی فراهم میکند تا بیان کنیم که تاریخ معاصر ایران و بیشتر ملّت ها در نزدیک به یک قرن اخیر، به روشنی گواه آن است که نظام حاکم بر آمریکا ماهیتی سلطه جو و جوهره ای تمامیّت خواه دارد که بر مبنای ایدئولوژی سرمایه داری لیبرال بنا نهاده شده است. رویکرد چنین دولت هایی صرفا بر اساس منافع گروههای ذینفوذی تنظیم میشود که شاهرگهای حیاتی اقتصاد، رسانه و سیاست را در قبضه خود دارند.از این رو حکومت های سرمایه داری تمام توان و قوای خود را به استثمار در آوردن سایر ملّت ها به کار می برند. چپاول سرمایه های ملّت های مستضعف، مداخله در امور داخلی کشورها با تمسک به قوای نظامی، کودتا ، جاسوسی، ایجاد فتنه، تحریم های اقتصادی، ترور و ... از شیوه هایی است که به کرات توسط قدرت های مستکبر و در راس آن آمریکا برای رسیدن به منافع خود (بخوانید منافع همان گروههای ذینفوذ سرمایه دار) مورد استفاده قرار گرفته است.

آمریکا برای حفظ سلطه بر جهان، خود را مجاز به هر کاری می داند حتی جاسوسی از دوستان و متحدان استراتژیک خود که این روزها رسوایی سنگینی را برای آن کشور ایجاد کرده است. مسئله ای که مردم شریف ایران 34 سال پبش به خوبی به آن پی برده و با تسخیر لانه ی جاسوسی بصیرت و ذکاوت خود را به رخ جهانیان کشیدند. وقایع اخیر علاوه بر اثبات حقانیت حرکت دانشجویی مکتبی در 13 آبان 1358، گواهی بر این واقعیت است که سردمداران ایالات متحده  پرچم دار و نماد نظام ظالمانه ای هستند که همواده میکوشد تا سلطه جبارانه خود را بر دیگر ملل جهان تحمیل نماید.

وقایع روز 13 آبان سال 1358 واکنش طبیعی مردم ایران به حدود نیم قرن سیاست های مداخله جویانه و ضد انسانی آمریکا در ایران بود و به همین دلیل روزی است که در تاریخ معاصر ایران از جایگاه مهم و تعیین کننده ای بر خوردار است. معمار کبیر انقلاب اسلامی در همان روزها و در توصیف این اقدام هوشمندانه و راهبردی فرمودند: "تسخیر سفارت آمریکا انقلاب دوّم و شاید هم مهمتر از انقلاب اوّل است". در واقع حرکت انقلابی دانشجویان پیرو خط امام  ضربه ی مهلکی به شبکه خرابکاری آمریکا در ایران وارد و توطئه های برنامه ریزی شده  برای نابود کردن و به انحراف کشیدن انقلاب اسلامی ایران را خنثی نمود و نیز مانع از اجرایی شدن طرحهای مداخله جویانه و موزیانه دشمنان انقلاب در سالهای بعد شد.

همچنین این حرکت دانشجویی، نقطه ی عطفی در تاریخ ایران و جهان میباشد که از طرفی باعث فروپاشی هیمنه پوشالی استکبار شد و از طرف دیگر به جهانیان نشان داد که آمریکا به عنوان جلودار مستکبران عالم در مقابل اراده و اتحاد ملّت بزرگ ایران حقیقتا "هیچ غلطی نمی تواند بکند".

همانطور که اشاره شد 13 آبان سالروز تبعید امام (ره) از ایران نیز می باشد. تبعیدی که به دلیل ایستادگی امام(ره) در برابر قرارداد خفت بار کاپیتولاسیون انجام گرفت و این تبعید بعد از 15 سال با انقلاب شکوهمند آحاد مردم به پایان رسید. اکنون که بعد از 34 سال بحث مذاکره ی مستقیم جمهوری اسلامی ایران با آمریکا تقویت شده است، تذکرات نکاتی چند ما را درعمل به رسالت دانشجویی مان یاری خواهد کرد:

1- اقتدار و ثبات جمهوری اسلامی ایران، آن را تبدیل به یک کشور تاثیرگذار در منطقه و جهان کرده است و کوچکترین تردیدی نیست که این دستاورد بزرگ مرهون مقاومت و فداکاری های مردم غیور ایران و تبعیت مخلصانه آنها از ولایت فقیه است. بر همین اساس تمایل آمریکا به مذاکره با ایران نه از سر مسائل انسانی و بازگشت به رعایت حقوق بین الملل، بلکه از سر ناچاری و در واقع نوعی تغییر تاکتیک در مواجه با جمهوری اسلامی ایران مقتدر و استکبار ستیز می باشد.

2- اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا از مذاکراتی که در چهارچوب عزّت، مصلحت و حکمت که تضمین کننده منافع ملّی کشور عزیزمان ایران باشد بطور قاطعانه حمایت نموده و در عین حال به مسئولین محترم تیم مذاکره کننده گوشزد می کند که همواره اقدامات خصمانه علیه ملّت ایران را مد نظر داشته باشند. البته همانگونه که رهبر معظم انقلاب (دامت برکاته الشریف) نیز اخیرا تصریح فرموند: «ما به هیئت دیپلماسی و دولت خدمتگزارمان خوش بین هستیم» و به باور ما موضعگیریها و سوابق این فرزندان ملت ایران نیز گویای همین واقعیت است.

3-   شعار "مرگ بر آمریکا" به معنی شعار "مرگ بر استکبار" است که ریشه ی عمیقی در ماهیت استکباری نظام سیاسی آن کشور دارد. جای بسی تاسف است که افراد و جریاناتی در داخل به نحوی موضعگیری و اظهار نظر می نمایند که شائبه به انحراف کشیدن فرمایشات امام راحل (ره) و فلسفه منطقی شعار "مرگ بر آمریکا" را در اذهان ایجاد می کند. همان طور که ملّت شریف ایران در طول 34 سال عمر پر برکت انقلاب اسلامی با هوشیاری کامل از ایجاد انحراف در مسیر انقلاب جلوگیری کرده است قطعا به ایجاد انحراف در بیانات صریح امام(ره)  نیز واکنش نشان خواهد داد و در یوم الله 13 آبان یکپارچه شعار "مرگ بر آمریکا" سر خواهند داد.

ما دانشجویان انجمن های اسلامی دانشجویان اروپا در آستانه ماه محرم و ایام سوگواری حضرت سید الشهدا (سلام الله علیه) که حقیقتا اسوه قیام در برابر انحراف و ستمگری بشمار میایند متذکر میشویم انقلاب اسلامی ایران در راستای نهضت حسینی و شعار "هیات منّا الذله" و بر پایه خون شهدا برای ایجاد حکومتی عادلانه در سراسر جهان به رهبری حضرت حجت (عج) شکل گرفته است. ما به این وعده الهی یقین داریم که فرموده است: وَلَقَدْ كَتَبْنَا فِي الزَّبُورِ مِن بَعْدِ الذِّكْرِ أَنَّ الْأَرْضَ يَرِثُهَا عِبَادِيَ الصَّالِحُونَ و از حضرتش مسئلت داریم که با عنایت خود ما را در زمره یاری کنندگان دینش قرار بدهد.

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا

12 آبان 1392

13_Aban

مشاهده 1957 مرتبه