ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

بیانیه 14 خرداد و انتخابات ریاست جمهوری ایران

رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در: مواضع

ضمن عرض تسلیت به مقام معظم رهبری، ملّت شهید پرور ایران و خانواده ی معظم شهدابه مناسبت سالگرد رحلت رهبر فقید جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و ادای احترام به شهدای قیام خونین 15 خرداد،اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا بیانیه ای به شرح ذیل صادر نموده است:

imam-khomeini1

بسم الله الرحمن الرحیم

بار دیگر در آستانه ی سالگرد رحلت جانگداز امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران قرار گرفته ایم. رحلت بزرگ مردی که اسلام واقعی را احیا کرد و راه سعادت و شکوفایی را برای این امّت هموار نمود. حضرت امام خمینی (ره) که درود بی کران خداوند بر روح پاکشان باد، با مجاهدت و رشادت های خستگی ناپذیر خود دست جهان خواران و ستمگران را از این کشور کوتاه کرد و انقلاب اسلامی ایران را به پیروزی رساند و نظام مردم سالار دینی جمهوری اسلامی ایران را برای ملّت شریف ایران به ارمغان آورد. نظامی که بر مبنای دو اصل مشروعیت و مقبولیت بنا نهاده شد. مشروعیت نظام که از فقه اسلام برگرفته و محوریت آن اصل ولایت فقیه قرار داده شد و مقبولیت آن که همان جمهوریت و شرکت مردم در انتخابات و ساختن آینده ی کشور با رای خود است. دو اصل مهم که مکمل یکدیگر و اساس بقا و ماندگاری جمهوری اسلامی ایران را تشکیل می دهند.

ایام سوگورای امام راحل (قدس سره) امسال مصادف شده است با آزمونی بزرگ و انتخاباتی سرنوشت ساز برای مردم شریف ایران. حضرت امام خمینی (ره) به روشنی به آحاد ملّت وصیّت نمودند که در تمام انتخابات شرکت نمایند زیرا در بعضی از مقاطع "عدم حضور و مسامحه، گناهی باشد که در راس گناهان کبیره است." انتخابات پیش رو نیز از دیدگاه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا از آن جمله مقاطعحساس به شمار می رود. از یکسو شاهد فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم های غیر انسانی بی سابقه علیه ملّت بزرگ ایران می باشیم تا مقاومت آنان را شکسته و مجبور به تمکین و سازش به خواسته های نامشروع دول زورگوی بین المللی کند. از سوی دیگر شاهد بیداری بیش از پیش ملل مسلمان منطقه هستیم که به ایران اسلامی به عنوان پرچمدار مقاومت علیه مستکبرین جهان جایگاه ویژه ای بخشیده است. از همین رو انتخابات رئیس قوّه ی مجریه جمهوری اسلامی ایران در این برهه ی تاریخی از اهمیّت بسزایی برخوردار است. از این جهت مشارکت حداکثری در این انتخابات و خلق حماسه ی سیاسی دیگر قطعا به فضل الهی منجر به تقویت و تثبیت جایگاه ایران اسلامی در منطقه و شکست حصر اقتصادی این ملّت خواهد شد.

از همین رو اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا ضمن دعوت آحاد ملّت شریف ایران به حضور گسترده در انتخابت ریاست جمهوری، لازم می داند همگان طبق وصیّت امام راحل عمل نموده و برای شناخت کاندیدای اصلح در این امر خطیر "با طبقه تحصیلکرده متعهد و روشنفکر با اطلاع، از مجاری امور غیر وابسته به کشورهای قدرتمند استثمارگرو اشتهار به تقوا و متعهد به اسلام و جمهوری اسلامی مشورت کرده، و با علما و روحانیون با تقوا و متعهد به جمهوری اسلامی نیز مشورت نموده، و توجه داشته باشند رئیس جمهور و وکلای مجلس از طبقه ای باشند که محرومیت و مظلومیت مستضعفان و محرومان جامعه را لمس نموده و در فکر رفاه آنان باشند، نه از سرمایه داران و زمینخواران و صدرنشینان مرفه و غرق در شهوات که تلخی محرومیت و رنج گرسنگان و پابرهنگان را نمی توانند بفهمند."

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا

14 خرداد 1392

مشاهده 998 مرتبه