ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

دیدار دبیر اتحادیه با سفیر و رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آلمان

رای دادن به این مورد
(1 رای)
منتشر شده در: اخبار اتحادیه

به مناسبت دهه مبارک فجر و به دعوت شورای مرکزی مجمع انجمن های اسلامی دانشجویان منطقه آلمان، دبیر اتحادیه و شورای مرکزی منطقه آلمان و جمعی دیگر از اعضای محترم منطقه، دیداری صمیمی با سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در آلمان، جناب آقای شیخ عطار و رایزن محترم فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آلمان، جناب آقای دکتر ایمانی پور داشتند.

در دیدار با سفیر محترم، ایشان به ارائه آماری در خصوص تعداد دانشجویان ایرانی در آلمان و سابقه همکاری سفارت با انجمن های اسلامی و اتحادیه پرداختند. سپس مباحثی چون لزوم آشنایی جمعیت دانشجویی ایرانی با مراکز حمایت کننده فعالیتهای پژوهشی مانند سازمان دی. اف. جی،  آلمان و پی گیری ارتباط جامعه دانشگاهی با صنعت و روشهای انتقال این متد به ایران از سوی دبیر محترم منطقه آلمان، آقای حاجیان، مورد بحث قرار گرفت. سایر اعضای شورای مرکزی نیز به مباحث صنفی، همکاری با سایر تشکل های دانشجویی در امور فرهنگی و دینی و همگرایی بیشتر ایرانیان اشاره داشتند. همچنین پیشنهادی در خصوص بررسی راهکارهای افزایش بینش سیاسی دانشجویان خارج از کشور مورد بحث قرار گرفت.

دبیر اتحادیه نیز در بخشی از صحبت ها، ضمن تقسیم بندی فعالیتهای اتحادیه به دو بخش دورن تشکیلاتی و برون تشیکلاتی و تاکید بر لزوم ارتباط اتحادیه با تشکل های دانشجویی و علمی ایرانی خارج از کشور، بویژه در امور علیم، صنفی و فرهنگی، به پتانسیل بالفعل و بالقوه اتحادیه در همکاری با سفارت و وزارت امور خارجه اشاره نمود.

 

همچنین در دیدار رایزن محترم فرهنگی ایران در آلمان، ایشان ضمن اشاره به فعالیتهای زیر بنایی و ماندگار در طی دوره اخیر فعالیتهای رایزنی، به همکاری با نهادهای فرهنگی و دینی ایرانی در آلمان و نیز ترجمه کتب شیعی اشاره نمودند. ایشان ضمن اشاره به پتانسیل اتحادیه در زمینه های افکار سنجی، مطالعات اجتماعی، معرفی اسلام و ایران به جوامع اروپایی بویژه جوامع آلمانی زبان، برگزاری جلسات جامعه شناسی و فرهنگ شناسی، تدوین کتب درسی برای مدارس، و تهیه اخبار و گزارش از نشست های مرتبط با حوزه فعالیت رایزنی را از موارد پیشنهاید جهت همکاری اتحادیه با آن رایزنی نامیدند.  

در ادامه، دبیر اتحادیه و اعضای شورای مرکزی منطقه آلمان نیز ضمن ارائه برخی پیشنهادات برخی پتانسیل های موجود در اتحادیه، جهت همکاری دو جانبه را برشمردند.

مشاهده 725 مرتبه