ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

نشست چهل و هشتم اتحادیه.وین-اتریش

رای دادن به این مورد
(5 رای)
منتشر شده در: اخبار اتحادیه
بسم الله الرحمن الرحیم

3-low

نشست سالانه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا هر ساله جهت انتخاب شورای مرکزی جدید برگزار می گردد.نشست چهل و هشتم نیز در دی ماه 1392 برگزار خواهد شد. مطابق اساسنامه، نمایندگان منتخب انجمنها ضمن حضور در نشست سالانه و مجمع عمومی میبایست علاوه بر انتخاب اعضای شورای مرکزی جدید، سیاستها و خط مشی سال آتی را تعیین نمایند.

 

پیام حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌ای‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامی‌ به‌ مناسبت‌ برگزاری‌ چهل و هفتمين‌ نشست‌ سالانه اتحادیهانجمنهای‌ اسلامی‌ دانشجويان‌ در اروپا 
متن‌ پيام‌ به این شرح‌ است‌:

Emam_Khamenei

بسم الله الرحمن الرحیم
دانشجویان عزیز
شما جوانان، مدیران آینده‌ی كشورید. ایرانِ فردا، با ثروت عظیمی از اندوخته‌های علمی و عملی، باید به دست مدیرانی بزرگ و لایق، اداره شود و گامهای بلند و پرشتاب بسوی چشم‌اندازهای ترسیم شده را، با همت و ایمان و بصیرت و شجاعت امثال شما بردارد. شما و همه‌ی جوانان و فرزندان عزیز ملت ایران در هر نقطه‌ی جهان، باید خود را برای نقش‌آفرینی در این تراز، آماده كنید. شما را همواره دعا میكنم. خداوند یار و مدد كارتان باد.
سید علی خامنه‌ای

 


 

قطعنامه پایانی نشست چهل وهفتم اتحادیه - پاریس

 

بِسمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

 

وَ اعْتَصِمُوا بحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعاً وَ لا تَفَرَّقُواوَ اذْکُرُوا نِعْمَت اللَّهِ عَلَیْکُمْ

 

و همگى به وسیله حبل خدا خویشتن را حفظ کنید و متفرق نشوید و نعمت خدا بر خویشتن را بیاد آرید

 

ما اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان اروپا خداوند سبحان را شاکر هستیم که با نصرت و رحمت کبریائی حضرتش توفیق برگزاری موفق و حداکثری نشست سالانه این اتحادیه را به ما ارزای فرمود. ضمن مباهات به آغاز نشست سالانه با قرائت پیام رهبر معظم انقلاب (دامت برکاته الشریف) که فرزندان دور از وطن خود را مورد عنایت ویژه قرار داده‌اند، از خداوند تبارک و تعالی مسئلت می‌نمائیم که توفیق گام برداشتن در جهت تحقق آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی را به همه ما ارزانی فرماید.

 

همچنین موارد ذیل به عنوان اولویت‌های ما در مقطع کنونی مورد تأکید قرار می‌گیرند:

 

1- شروع و تداوم حرکت مبارک بیداری اسلامی مسلما از مصادیق بارز تحقق وعده الهی درباره درهم شکستن ظالمین است؛ ان الله مبیر الظالمین. در عین حال تأکید می‌کنیم که دشمنان مستکبر و قسم خورده امت واحده اسلامی، پروژه‌های شوم و شیطانی خود بمنظور ایجاد انحراف در این جنبش‌ها را به مرحله اجرا گذاشته و با نسخه‌های جدیدی از اختلاف افکنی‌های مذهبی و قومی می‌کوشند آنها را به نفع خود مصادره به مطلوب نمایند.

 

این اتحادیه ضمن یقین به وعده‌های تخلف ناپذیر الهی درباره حمایت از اهل حق، به برادران و خواهران خود در کشورهای مختلف اسلامی یادآوری می‌شود که حفظ اتحاد و پرهیز از تفرقه اصلی‌ترین مانع عملی شدن منویات شیطانی دشمنان است.

 

2- در ماه‌های اخیر و به موازات تحولات جدید، حرکتی شیطنت آمیز به راه افتاده که تلاش می‌کند موضوع فلسطین را از دایره توجه افکار عمومی مسلمین و وجدان‌های بیدار جهان خارج کرده و موارد حاشیه‌ای دیگر را برجسته کند. این اتحادیه حمایت قاطع خود از حرکت مقاومت را در فسلطین و لبنان اعلام می‌کند.

 

3- ماجرای دردآور دیگر، بحران تحمیل شده از خارج بر سوریه است که به فتنه‌ای تمام عیار در بخشی از جهان اسلام تبدیل شده است. این اتحادیه با حمایت صریح از طرح جمهوری اسلامی ایران برای رفع این بحران، مخالفت قاطع خود را با هرگونه راهکار دیگری غیر از فرمول سوری – سوری اعلام می‌کند.

 

4- با توجه به نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری، ما اعضای انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا آحاد ملت و نخبگان را به پیروی از فرمایشات عالمانه و هوشیارانه مقام معظم رهبری (دامت برکاته الشریف) رهنمون می‌نماییم. همچنین از همه فعالین در این عرصه می‌خواهیم با اثبات التزام عملی به قانون، هرگونه سوء استفاده احتمالی دشمنان کورباطن ملت بزرگ ایران را با سدی استوار از اراده‌های آهنین مواجه سازند؛ اگر که خواهان سربلندی و عزت ایران اسلامی هستند.

 

5- متأسفانه به تبع تحمیل تحریم‌های ضد بشری جبهه استکبار علیه ملت بزرگ ایران، دانشجویان خارج از کشور با مشکلات عدیده‌ای در تأمین ارز لازم برای گذران زندگی و تحصیل روبرو شد‌ه‌اند. با این مقدمه از مسئولان مربوطه در نهادهای اجرایی کشور می‌خواهیم با پیگیری‌های خود راهکارهای عملی حل این مشکلات را در سریع ترین زمان ممکن اجرایی کنند. همچنین از زحمات صورت گرفته تشکر به عمل می‌آید.

 

در پایان ضمن تجدید پیمان با آرمان‌های والای امام راحل (رضوان الله تعالی علیه) و شهدا و ایثارگران، از خداوند تبارک و تعالی مسئلت می‌نماییم که موانع ظهور منجی موعود عالم بشریت را برطرف فرموده و همه ما را بواسطه امامت ولی الله الاعظم (ارواحنا لتراب مقدمه الفداء) مشمول رحمت واسعه خود فرماید.

 

والسلام علینا و علی عباد الله الصالحین

 

 

مشاهده 1471 مرتبه