ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

گزارش کامل از نشست چهل و نهم اتحادیه

رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در: اخبار اتحادیه

در دومین روز چهل و نهمین نشست اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا در شهر ایروان ارمنستان، اعضای شورای مرکزی دوره ی جدید اتحادیه انتخاب گردیدند. منصور کنعانی از انجمن اسلامی دانشجویان دورتموند آلمان به عنوان دبیر و مسئول تشکیلات، حسام زینکوهی از انجمن اسلامی دانشجویان لندن انگلستان به عنوان مسئول فرهنگی، محمدعلی طاهری از انجمن اسلامی دانشجویان لیورپول انگلستان به عنوان مسئول علمی، سیدامین حسینی از انجمن اسلامی دانشجویان سنت پترزبورگ روسیه به عنوان مسئول صنفی و محمد مسعودی از انجمن اسلامی دانشجویان گنت بلژیک به عنوان مسئول ارتباطات اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان در اروپا به مدت یک سال انتخاب گردیدند.

همچنین دکتر علی ملکی به عنوان نماینده اتحادیه در ایران انتخاب شدند.

چهل و نهمین نشست اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا سوم تا پنجم بهمن ماه با حضور حجت الاسلام و المسلمین اژه ای نماینده ی مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان اروپا، استاد حسن رحیم پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور ارمنستان، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی در ایروان و  نمایندگان 60 انجمن اسلامی دانشجویان عضو اتحادیه از اقصی نقاط اروپا، در شهر ایروان ارمنستان برگزار گردید.

در افتتاحیه این نشست پیام مقام معظم رهبری به اعضای اتحادیه توسط حجت الاسلام اژه ای قرائت شد. در این پیام مقام معظم رهبری دانشجویان را به اندیشیدن در مورد سیاست های غربی که به اسلام هراسی دامن میزنند و همچنین شناخت عنصر پرقدرت "اسلام سیاسی" به شیوه ای که در جمهوری اسلامی ایران متبلور و منجر به رویارویی همه جانبه ی غرب با آن شده است، فراخوانده اند.

همچنین استاد حسن رحیم پور ازغدی در سخنانی در این نشست ضمن مرور تاریخچه ی 50 ساله ی اتحادیه و زحمات دانشجویان اتحادیه در به ثمر نشاندن انقلاب اسلامی و همچنین تشریح شرایط کنونی حاکم بر دنیا و خطراتی که متوجه انقلاب اسلامی است، به شرح و بیان وظایفی که از دانشجویان مسلمان ایرانی خارج از کشور انتظار می رود پرداختند.

در این نشست سه روزه، شورای مرکزی دوره ی چهل و هشتم گزارشی از روند فعالیت های سال گذشته به اعضا ارائه نمودند که مشروح آن از طریق وبسایت رسمی اتحادیه قابل دسترسی می باشد.

یک روز از نشست بصورت کامل به بررسی تخصصی موضوعات مختلف تشکیلاتی در کمسیون های متشکل از نمایندگان مختلف اختصاص یافت. در انتها، پیشنهادات مصوب هر کمسیون به سمع نشست، به عنوان عالی ترین سطح تصمیم گیری تشکیلاتی، رسید و مورد بررسی قرار گرفت. پس از بررسی برخی از پیشنهادات مصوب گردید که شورای مرکزی آینده موظف به پیگیری آن دسته از مصوبات خواهد بود.

در ادامه ی این نشست سه روزه، انتخابات اعضای شورای مرکزی دوره ی چهل و نهم برگزار و اعضای دوره ی جدید انتخاب گردیدند.

در اختتامیه نشست اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان اروپا که در مسجد کبود شهر ایروان برگزار گردید، بیانیه ی پایانی مصوب نمایندگان 60 انجمن عضو اتحادیه قرائت شد.

مشاهده 960 مرتبه