ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

دومین گردهمایی شناخت زیرساخت های فرهنگ و تمدن غرب

رای دادن به این مورد
(1 رای)
منتشر شده در: واحد فرهنگی

 

بسم الله الرحمن الرحیم

يا أيها الذين امنوا اذا لقيتم فئة فاثبتوا و اذكروا الله كثيراً لعلكم تفلحون (الانفال، 45)

اى كسانى كه ايمان آورده ‏ايد، چون با گروهى بر خورد می ‏كنيد پايدارى ورزيد و خدا را بسيار ياد كنيد، باشد كه رستگار شويد.

 

پس از برگزاری اولین گردهمایی "شناخت زیرساخت های علمی و معرفت عملی فرهنگ و تمدن غرب"  در خرداد ماه جاری در شهر برلین و بازخورد مثبت آن از جانب شما دانشجویان گرامی و حمایت های سایر انجمن های عضو اتحادیه در خارج و داخل آلمان، افتخار داریم برگزاری دومین گردهمایی "شناخت زیرساخت های علمی و معرفت عملی فرهنگ و تمدن غرب" که انشاءالله به همت انجمن های اسلامی منطقه آلمان برگزار می شود را اعلام نموده و از همه ی شما عزیزان برای حضور در این گردهمایی دعوت نماییم.

 

زمان گردهمایی: جمعه 10 اکتبر تا شنبه 11 اکتبر

مکان :  شهر هامبورگ، آلمان  

 

برنامه گردهمایی به شرح جدول زیر می باشد و توضیحات بیشتر راجع به هرقسمت را می توانید در ادامه همین بخش و در فایلهای پیوست ملاحظه نمایید.

 

عصر جمعه 10 اکتبر : برنامه گروه فرهنگی با موضوع دین در آلمان

صبح شنبه 11 اکتبر: برنامه گروه علمی با موضوعتحقیق و توسعه در شرکتهای صنعتی

عصر شنبه 11 اکتبر : جلسه با گروههای شیعی فعال در آلمان با موضوع بررسی امکان همکاریهای مشترک

   

 

محتوای گردهمایی:

همچنانکه در اولین گردهمایی، محتوای کلی در دو محور علمی و فرهنگی بود در گردهمایی آتی نیز این قالب برقرار خواهد بود. با توجه به تجربه ی کار اول و همکاری هایی که از طریق آشنایی بیشتر با شیعیان فعال آلمانی داشته ایم با مدد پروردگار سعی خواهیم کرد این بار با کیفت بهتری برگزار شود.

الف- بخش علمی

در گردهمایی برلین بیشتر از دانشگاهیان و نحوه تحقیق در دانشگاهها صحبت شد و در این گردهمایی قصد داریم بیشتر به سمت صنعت و فرآیند پژوهش در صنعت برویم. طبق برنامه ریزی اولیه ، بنا بر این است که تمرکز سخنرانهای مدعو در خصوص قسمت های "تحقیق و توسعه" شرکتهای صنعتی بزرگ، متوسط و کوچک باشد. رایزنی هایی برای دعوت از یکی شرکت های بزرگ و چند شرکت متوسط و کوچک در زمینه های تولید و دانش بنیان آغاز شده و در اولین فرصت جزییات بیشتر مربوط به این بخش اطلاع رسانی خواهد شد. مقدمه ی کوتاهی که از مدعوین خواسته شده تا در مورد آن صحبت کنند تحت عنوان توضیحات قسمت علمی  در فایل پیوست آمده است.

 ب- بخش فرهنگی

 برای این بخش نیز در گردهمایی برلین به موضوع "قوانین و چرایی قانون پذیری مردم آلمان" پرداخته شد و قصد داریم در گردهمایی آتی به مساله "جایگاه دین در آلمان" بپردازیم. این موضوع در پنج محور اصلی توسط هسته مرکزی "طرح معرفت عملی شناخت فرهنگ و تمدن غرب" پیشنهاد شده که به قرار زیر میباشند:

      i.          جهان بینی قشر جوان (از اقشار اجتماعی مختلف) آلمانی چیست و چگونه شکل می گیرد؟ 

   ii.          مردم آلمان نسبت به ادیان مختلف بویژه اسلام چقدر شناخت دارند و چه موضعی نسبت به عقاید و رفتار پیروانشان دارند؟

 iii.          جایگاه و وضعیت دین و کارکردهای دین (1. معنویت: ارتباط با خداوند، رشد و تربیت روحی 2. اخلاق فردی و اجتماعی 3. قانون گذاری ) درآلمان

 iv.          واکنش جامعه آلمان نسبت تحرکات کلیسا برای گسترش دین از گذشته تاکنون چگونه بوده و به چه سمتی می رود؟ (نگاه جامعه شناختی)

جزییات بیشتر در این محورها نیز تحت عنوان توضیحات قسمت فرهنگی پیوست شده است.

جزییات بیشتر مربوط به این بخش نیز متعاقبا اطلاع رسانی می شود.

 

نکاتی درمورد هزینه گردهمایی  و اسکان :

ü   هزینه پذیرایی به عهده برگزار کننده می باشد.

ü   بخشی از هزینه اسکان در هتل در قالب تخفیفهای جدول زیر بر عهده برگزارکننده می باشد:

گروه شرکت کننده

در صد تخفیف هزینه اسکان

اعضای فعال گروه اجرایی گردهمایی

50 در صد

شرکت کنندگان خارج از آلمان

70 در صد

سایر شرکت کنندگان از آلمان

40 درصد

 

هزینه هتل برای هر شب برای هر نفر (بدون اعمال تخفیفها) حداقل40 یورو خواهد بود که پس از ثبت نام و مشخص شدن افراد متقاضی، قیمت دقیق اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است دانشجویانی که تمایل ندارند از هتل استفاده کنند می­توانند به صورت رایگان در مرکز اسلامی هامبورگ اسکان داشته باشند.

 

 تاریخ و نحوه ثبت نام :

تاریخ ثبت نام از صدور این اطلاعیه تا ساعت 24 روز 10 سپتامبر به وقت اروپای مرکزی می باشد. بدیهی است در صورت تکمیل شدن ظرفیت اولویت با کسانی است که زود تر ثبت نام نمایند.

هر شرکت کننده در صورت تمایل به اسکان در هتل موظف است مبلغ 35 یورو به عنوان ودیعه شرکت در گردهمایی به شماره حساب زیر واریز و مدرک واریزی را به نشانی دبیرخانه از طریق پست الکترونیک ارسال نماید.این مبلغ پس از شرکت در گردهمایی عودت داده خواهد شد.

مشخصات حساب بانکی:

Account holder: Ramin Hajian
IBAN: DE95508501500101003663
SWIFT-BIC: HELADEF1DAS
Bank name: Sparkasse Darmstadt

برای ثبت نام برروی لینک زیر کلیک کنید.

لینک ثبت نام

 ارتباط با دبیرخانه

برای پیشنهادات و سوالات لطفا با دبیرخانه گردهمایی از طریق ایمیل زیر ارتباط حاصل بفرمایید:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مشاهده 1240 مرتبه